..................................................................................................... کانون کار گروه های همیاری نور افرینش - اصلاح الگوی مصرف از دیدگاه قرآن و روایات

الگوی مصرف

الگوی مصرف اگرچه عنوانی ناآشنا در میان احادیث اسلامی است، اما با از نظر گذراندن احادیثی كه بر نفی اسراف، تبذیر، انفاق و ... اشاره دارند، می‌توان دیدگاه اسلام را در این باره از آنها استنباط كرد. در این تحقیق، ابتدا واژه ها و مفاهیم مرتبط با الگوی مصرف مانند اسراف، تبذیر، قوام و اقتار مورد توجه قرار گرفته، سپس مبانی اصلاح الگوی مصرف بیان شده و پس از طرح بایدها و نبایدهای الگوی مصرف مورد نظر اسلام و ارائه راهكارهای اصلاح الگوی مصرف، به سیره پیشوایان دینی در مصرف اشاره شده و نمونه‌هایی از چگونگی رفتار ایشان ارائه گردیده است.

اصلاح الگوی مصرف، دیدگان قرآن، مصرف، کاهش هزینه

همچنین اسراف، تبذیر و سخت گیری در قرآن و حدیث نکوهش گردیده و قوام و اعتدال که با قانون آفرینش و تشریع هماهنگ بوده و مورد تایید عقل و عرف می باشد. پیامدهای مثبت و سازنده رعایت اصلاح الگوی مصرف از نگاه قرآن و حدیث عبارت اند از: سلامتی و بهداشت، زندگی پویا و رو به رشد، شکوفایی معنوی، ذخیره برای آخرت، بی نیازی از دیگران، آرامش خاطر و آسایش در زندگی، توسعه اجتماعی، استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی. این آثار در صورتی پدید می آید که تمام افراد جامعه بویژه زمامداران و رهبران اجتماعی و دینی به رعایت اصلاح الگوی مصرف پای بند باشند.

 

نمونه ای از پروژه های انجام شده در کانون همیاری نور آفرینش

دیگر خدمات همیاری

انجام کلیه پروژه های دانشجویی و دانشگاهی

تبدیل پایان نامه به مقاله

پذیرش اکسپت مقالات isi

نگارش و چاپ مقالات isi

مشاوره نگارش مقاله isi  و isc

ترجمه تخصصی

چاپ و تالیف کتاب

تایپ و ویرایش

طراحی سایت و بهینه سازی


www.hamyari.ir


 
Click Here for Free Traffic!
Click Here for your Free Traffic!
https://www.onlinecasino.us/
http://www.digikala.com/BlueSmile/default.aspx?refId=2315ed47-ee32-4b91-b944-14fc02a311b5

سایت عاشقانه تفریحی کافه بارانی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات