..................................................................................................... کانون کار گروه های همیاری نور افرینش - بررسی طرح و پیرنگ براساس نظریه ی کلود برمون

بررسی طرح و پیرنگ براساس نظریه ی کلود برمون

نویسنده : کانون همیاری سه شنبه 25 فروردین 1394 10:47 ق.ظ  •   

بررسی طرح و پیرنگ براساس نظریه ی کلود برمون در کتب فارسی پنجم و ششم ابتدایی

پژوهش حاضر با هدف بررسی عنصر طرح و پیرنگ در کتاب های فارسی پایه پنجم و ششم با توجه به نطریه کلود برمون به رشته تحریر در آمده است. نگارنده پس از جمع آوری مطالب مرتبط با این موضوع با روش کتابخانه ای مضامین مربوط به طرح و پیرنگ را استخراج و پس از طبقه بندی به روش تحلیلی-توصیفی ارائه خواهد داد. در کتب فارسی مقاطع مختلف آموزش و پرورش داستانهایی با محتوای گوناگون و با اهداف خاصی مندرج است گرچه روند داستانها از کتب ابتدایی تا دوره پیش دانشگاهی متفاوت است و از قصه آغاز می شود و نهایتاً به داستان کوتاه و نمونه هایی از رمان می رسد که تلخیصی از رمانها در کتابها آورده می شود.

کلاس ششم ابتدایی، کلاس ششم، ششم ابتدایی

به جهت محدود بودن زمان تحقیق، موضوع این پژوهش بر آن است تا از میان این کتاب‌ها، کتب فارسی دوره ابتدایی را بررسی نماید و داستان ها و قصه های مندرج در این کتابها را استخراج نموده و آنها را از نظر ساختار طرح و پیرنگ بررسی نماید و مشخص نماید که طرح این قصه ها یا داستان ها باز است یا بسته و نظم و قانونی که لازم است بر داستان ها حاکم باشد تا داستان را قانونمند نماید، در این قصه ها و داستان ها وجود دارد.و ساختار اصلی هر یک از داستان ها از کلیت یکپارچه ای برخوردار بوده و انسجام در آن ها دیده می شود. همچنین بسامد داستان ها در کتاب ها مشخص خواهد شد سپس برای انطباق بهتر داستان با نظر روایت شناسان و ساختارگرایان برجسته، حوادث داستان ها مطابق الگوی پیشنهادی آن ها، مورد بررسی قرار خواهد گرفت. و از میان این نظریات، داستان ها بر اساس نظریه کلود برمون مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار خواهند گرفت.
 
Click Here for Free Traffic!
Click Here for your Free Traffic!
https://www.onlinecasino.us/
http://www.digikala.com/BlueSmile/default.aspx?refId=2315ed47-ee32-4b91-b944-14fc02a311b5

سایت عاشقانه تفریحی کافه بارانی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic