..................................................................................................... کانون کار گروه های همیاری نور افرینش - بررسی تأثیر عوامل کیفیت محیطی بر طراحی مراکز تجاری

بررسی تأثیر عوامل کیفیت محیطی بر طراحی مراکز تجاری

نویسنده : کانون همیاری دوشنبه 4 خرداد 1394 09:48 ق.ظ  •   

بررسی تأثیر عوامل کیفیت محیطی بر طراحی مراکز تجاری (نمونه موردی: مرکز تجاری کوروش شهر تهران)

آنچه در شهرهای امروز، حیات سالم شهروندی را بیش از سایر عوامل موجی می گردد توجه به ابعاد اجتماعی فرهنگی در طرح های شهری است. وجود قابلیت ها و کیفیت های محیطی برای درک و دریافت فضا و در نتیجه مکث و حضور افراد در فضای عمومی، زمینه ساز دیدن و دیده شدن تعاملات و مراودات اجتماعی می شود. مراکز تجاری به عنوان فضاهای عمومی نقش بسیار مهمی در ایجاد این تعاملات ایفا می کنند؛ نقشی که در معماری و شهرسازی امروز این سرزمین به فراموشی سپرده شده است.

بازار در گذشته از مهمترین مراکز تعاملات اجتماعی بوده اند به دلیل آنکه کیفیت محیط به گونه ای بوده که این تعامل را تقویت می نموده است. امروزه نیاز به این کیفیت های محیطی برای جذب افراد به حضور در این مکان ها بسیار احساس می شود. طراحی مراکز تجاری امروزه باید به گونه ای باشد که این کیفیت های محیطی در آن رعایت گردد و به استانداردهایی جهت طراحی فضاهای عمومی در شهرها دست یافت.در پژوهش حاضر ابتدا به تعریف فضاهای عمومی پرداخته می شود. در ادامه با ذکر دلایل کافی بازار به عنوان فضایی عمومی در شهرها  از دو دیدگاه تاریخی و اجتماعی فرهنگی معرفی می گردد و سپس سیر تحول تاریخی بازار در کشور و همچنین بازار در دوره معاصر مورد بررسی قرار می گیرد. پس از بررسی تاریخچه، عوامل چهارگانه کیفیت محیطی یک فضای عمومی مطلوب و شاخصه های هریک از این عوامل تعریف می گردد.

پس از تعریف آنها، مجموعه کوروش تهران را با توجه به شاخصه های کیفیت های محیطی بررسی می شود. کیفیت محیطی امنیت بیش از سایر عوامل در طراحی مجموعه کوروش مورد توجه سازندگان و طراحان آن بوده است. روش تحقیق از نوع توصیفی تحلیلی می‌باشد و ماهیت داده‌ها از نوع کیفی و کمی است در این تحقیق از روش اسنادی برای جمع‌آوری داده‌ها استفاده شده است.

 

نمونه ای از پروژه های انجام شده در کانون همیاری نور آفرینش

دیگر خدمات همیاری

انجام کلیه پروژه های دانشجویی و دانشگاهی

تبدیل پایان نامه به مقاله

پذیرش اکسپت مقالات isi

نگارش و چاپ مقالات isi

مشاوره نگارش مقاله isi  و isc

ترجمه تخصصی

چاپ و تالیف کتاب

تایپ و ویرایش

طراحی سایت و بهینه سازی


www.hamyari.irبرچسب ها: پذیرش اکسپت مقالات isi ، نگارش و چاپ مقالات isi ، ترجمه تخصصی ، چاپ و تالیف کتاب ، کیفیت محیطی ، مشاوره پروژه ، مقاله ،
دنبالک ها: بررسی تأثیر عوامل کیفیت محیطی بر طراحی مراکز تجاری ،

 
Click Here for Free Traffic!
Click Here for your Free Traffic!
https://www.onlinecasino.us/
http://www.digikala.com/BlueSmile/default.aspx?refId=2315ed47-ee32-4b91-b944-14fc02a311b5

سایت عاشقانه تفریحی کافه بارانی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic